Parmazánové chipsy s tymiánem

Domácí parmazánové chipsy

Věřte, nevěřte, už je to rok, kdy světlo světa spatřil tento blog! (A jak se nám to rýmuje k tomu všemu.) Mně osobně to teda přijde, že ho píšu ještě delší dobu, ale je pravda, že se mi poslední dobou při různých okolnostech začíná vyjevovat, jak se uzavřel první kruh a začíná se opakovat sezónní koloběh…

Pravda, recepty jsem teď trochu zanedbávala, neb přišly nějaké ty nemoci a podobně…proto oslava blogu není nijak bombastická, nicméně o nový příspěvek už si to říkalo. Kdy jindy ho přidat, že ano. Bohužel, jde o vcelku primitivní záležitost, nikoli o pořádný dort (který pro mě zůstává stále jako nesplněný úkol, neb dorty pro mě jsou nejvyšší dívčí, které spíš obdivuju na instagramu, než abych se do toho hodinového martyria s nejistým výsledkem sama pouštěla :-) ).

Takže, potřebujete-li něco rychlého, slaného, čím potěšíte třeba i dědu nebo strejdu, tak se nechte inspirovat.

Na 1 porci chipsů (20-30 kusů) si připravte:

  • 150 g jemně strouhaného parmazánu (nebo obdobného výrazného vyzrálého sýra)
  • 5 odrhnutých snítek tymiánu/ lžička sušeného

Pak si stačí jen zapnout troubu na 200°C, vyložit plech pečicím papírem a tvořit na něm sýrové kupičky. Dělejte mezi nimi dostatek rozestupu, sýr se vám v troubě rozteče, tak abyste namísto chipsů neměli jen jednu spojenou čáru :-)

Kupičky ze strouhaného sýra posypte lístky tymiánu a vložte do trouby na 5-10 minut. Záleží, jak moc chcete mít výsledné chipsy zlatavé.

Hotové chipsy nechte vychladnout a pak je opatrně sloupněte z pečicího papíru. Chcete-li z nich udělat dárkový balíček, pak je opatrně zabalte do celofánu (případně do malé krabičky vyložené ubrouskem) a vložte k nim pro efekt ještě jednu tymiánovou větvičku.

Příjemné pokřoupání vám přeji! ;-)

Domácí parmazánové chipsy

Domácí parmazánové chipsy

Domácí parmazánové chipsy

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s