Snídaňové ovesné sušenky

Sušenky s banánem a kokosem

Receptů na domácí sušenky je ohromné množství. Proto mě vlastně trochu překvapil dotaz kamarádky, zda mám nějaký svůj osvědčený na sušenky pro děti. Neměla jsem. Tak si ho našla sama a já ho teď s radostí přebírám :-)

Sušenky nám u ní totiž moc chutnaly, tak jsem si řekla, že je zkusím také a ani jsem nic zásadního v receptu nepozměňovala. Pochutnají si na nich dospělí i nejmenší, máme to ověřeno!

A samozřejmě se při jejich podávání nemusíte omezit jen na snídani, snídaňové jsem je nazvala proto, že jejich základní složku tvoří ovesné vločky spolu s banánem a kokosem, takže vlastně suplují nálož živin, které do sebe dostanete například ranní ovesnou kaší :-)

Jak tedy zní základní jednoduchý recept?

 • hrnek ovesných vloček
 • půl hrnku polohrubé mouky
 • půl hrnku kokosu
 • 1 rozmačkaný banán
 • půl hrnku krystalového cukru
 • 2 lžíce medu
 • 2 lžíce másla
 • 1 vejce

A postup?

Smíchejte suché suroviny, přidejte rozmačkaný banán, rozklepnuté vejce, tekutý med a mírně rozehřáté máslo (u cukernatého medu a studeného másla pomůže mikrovlnka). Směs promíchejte a nechte chvilku odpočívat – suroviny se propojí, máslo trochu zatuhne a směs nebude tak lepkavá.

Troubu rozehřejte na 170°C, vyložte si plech pečicím papírem a lžíci na něj přendávejte těstíčko, které tvarujte do placiček. Buď můžete dělat kuličky, které potom splácnete, nebo přendejte na plech kus těsta, které pak „obkroužíte“ třeba úzkým hrdlem skleničky, abyste dosáhli pravidelného tvaru.

Já měla z uvedeného množství asi 20 sušenek na jednom plechu, ale udělala jsem je, pravda, docela velké a vydatné…

Pečte poté do zlatova asi 20 minut. Po vytažení z trouby placičky raději přendejte na talířek, do mističky nebo do krabičky – mohly by se vám na pečicí papír jinak přilepit.

Sušenky s banánem a kokosem

Sušenky s banánem a kokosem

Reklamy

2 komentáře: „Snídaňové ovesné sušenky

  1. Any, děkuju za zastavení se. Vidíš, včera jsem mohla nějaké předat! :-) Budu muset prozkoumat, cože je to tvé plnění snů ;-)

   To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s